درباره سرطان

علائم سرطان

علائم سرطان

اغلب در مراحل اولیه سرطان علایمی وجود دارد که توجه به آنها به ویژه در افرادی که سابقه فردی یا خانوادگی سرطان دارند، به تشخیص زودهنگام سرطان کمک می کند .

دنباله مطلب »

تاریخچه سرطان

400 سال قبل از میلاد پزشک یونانی (سقراط ملقب به پدر طب) اعتقاد داشت که ایجاد بیماری در ارتباط با برهم خوردن تعادل صفرای زرد، سیاه خون و بلغم می‌باشد. سقراط اولین کسی است که اختلاف بین تومورهای بدخیم و خوش‌خیم را تشخیص داده است.

دنباله مطلب »
سرطان

سرطان چیست ؟

سرطان گروهی از بیماری‌ها را شامل می‌شود که با رشد کنترل نشده و گسترش غیرطبیعی سلول‌ها مشخص می‌شود. اگر این گسترش غیرطبیعی کنترل نشود، در نهایت منجر به مرگ خواهد شد.

دنباله مطلب »

سرطان های شایع در ایران

ارتباط افزایش سن و بروزسرطان که نرخ بروز سرطان در ايران با بالا رفتن سن افزايش پيدا مي‌کند ، بيشترين بروز سرطان در سال ۱۹۹۰ در گروه سني ۸۰ سال و بالاتر بوده و در سال ۲۰۱۵ بيشترين بروز سرطان در گروه سني ۷۵ تا ۷۹ سال مشاهده شده است.

دنباله مطلب »
سبک زندگی

کاهش خطر ابتلا به تمام سرطان ها، با تغییر سبک زندگی!

شما می توانید خطر ابتلا به 4 مورد از هر 10 سرطان را کاهش دهید اگر یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید، وزنتان در محدوده سالم باشد، از لحاظ جسمی فعال باشید، سیگار نکشید، از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید و بدنتان را بشناسید.

دنباله مطلب »

چرا تشخیص زودهنگام مهم است؟

سالانه هزاران مورد ابتلا به سرطان در ایران ومیلیون ها مورد در جهان رخ می دهد که در صورت تشخيص به موقع و زودهنگام، تومور در مراحل اولیه و محدود بوده، در نتیجه درمان آن آسان تر و امکان کنترل و بهبود كامل آن بسيار زياد است.

دنباله مطلب »

پیشگیری از سرطان با انجام آزمایشات غربالگری

بسیاری از سرطان ها قابل پیشگیری هستند . برخی از این بیماریها اگر به موقع تشخیص داده شوند به طور کامل درمان خواهند شد و تقریبا نیمی از افرادی که به سرطان مبتلا می شوند در صورت تشخیص به موقع عمر طبیعی خواهند داشت .

دنباله مطلب »

با بیماران مبتلا به سرطان چگونه رفتار کنیم؟

در علم روان شناسی موضوعی به عنوان روان شناسی سرطان وجود داردکه به مشکلات روانشناختی که ممکن است بر اثر بیماری سرطان ایجاد شود اشاره می کند، در ضمن روشهای درمانی جدیدی برای سرطان به وجود آمده که از یک بیماری درمان ناپذیر به بیماری مزمن و غالبا درمان پذیر…

دنباله مطلب »
سازگاری روحی و روانی با سرطان

سازگاری روحی و روانی با سرطان

تنش های روحی وروانی ناشی از سرطان می توانند منجر به اضطراب وافسردگی در بیماران شوند. 1

دنباله مطلب »
زندگی پس از اتمام درمان سرطان

زندگی پس از اتمام درمان سرطان

پس از پایان درمان سرطان شما عموما احساسات متفاوتی را تجربه خواهید کرد بنابراین همانگونه که شرایط جسمی خود را بازسازی می کنید باید به مسائل روانی و عاطفی نیز توجه داشته باشید

دنباله مطلب »
صحبت درمورد سرطان با فرزندان

صحبت درمورد سرطان با فرزندان

پژوهش ها نشان داده که بیان حقیقت درباره سرطان به فرزندان بهترین راهکار برای پیشگیری از شکل گرفتن بدترین تصورات ذهنی در آنان است.

دنباله مطلب »