اولین دوره آموزش مهارتی حرفه ای مراقبت های حمایتی و تسکینی برگزار شد

هفته گذشته برای نخستین دوره آموزش مهارتی حرفه ای مراقبت های حمایتی و تسکینی با حضور معاونت محترم درمان ، رئیس اداره سرطان و مشارکت 17 دانشگاه علوم پزشکی توسط وزارت بهداشت در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید .

در این دوره آموزشی خانم دکتر ثریا سلمانیان به عنوان عضو کمیته علمی، مدرس و نماینده دانشگاه علوم پزشکی ایران حضور داشتند .

سرطان یکی از بیماری های غیرواگیر مهم است و یکی از جنبه های مهم مدیریت سرطان، مراقبت های حمایتی و تسکینی است، هدف از مراقبت های تسکینی این است که در کنار درمان های رایج بتوانیم کیفیت زندگی بیماران را ارتقا دهیم.

بیماران مبتلا به سرطان دچار مشکلات جسمانی عمده ای هستند، اما توجه به مسائل روانی، تغذیه و حمایت های مددکاری اجتماعی نیز اهمیت زیادی دارد

معاون درمان وزارت بهداشت به اهمیت نیروی انسانی توانمند در حیطه مراقبت های حمایتی و تسکینی اشاره کرد و گفت: برای این منظور "دوره آموزش مهارتی حرفه ای مراقبت های حمایتی و تسکینی" طراحی شده و مجوز آن نیز از معاونت آموزشی وزارت بهداشت کسب شده است، همچنین درسنامه های این دوره با کمک اساتید دانشگاه تدوین شده و در این دوره مورد استفاده قرار می گیرد.


تازه ترین اخبار